Anne Dostu

Anne Dostu Hastane Kriterleri

Anne sağlığı hizmetlerinin niteliğini ve niceliğini artırarak anne adaylarının güvenli, kaliteli doğum hizmetine ulaşmalarını sağlamak amaçlanmıştırAnne, bebek ve aile dostu modelde, mahremiyete dayalı tek kişilik “Doğum Üniteleri”nin oluşturulması esas alınmıştırNormal doğumu özendirmek, müdahale oranlarını azaltmak hedeflenmektedir. Yanında uygun bir refakatçi ile gebeler kendilerini rahat, ev ortamında hissedebilmeli, hareket özgürlüğü sağlanabilmelidir.               

Anne Dostu Hastane Kriterleri aşağıda sunulmaktadır.

1-Sevgili anne adayları güvenilir ve kaliteli bir gebelik izlemi,doğum hizmeti almak en doğal hakkınız

2-Hastanemiz anne dostu hastanedir ve bu sebeple alacağınız  hizmet  gebelik ,doğuma hazırlık ,doğum anı ve doğum sonrasını da kapsar.

3-Hastanemizde poliklinik ,eğitim -danışmanlık  ve doğum hizmeti verilen ortamlar ulusal standartlara göre hazırlanmıştır.

4-Anne Dostu Hastane olarak tüm mahremiyet beklentilerinizi saygıyla karşılıyor ,sizlere sunacağımız hijyen ve konfor standartlarını yüksek tutuyoruz.

5-Hastanemizde gebelik,doğum anıı ve doğum sonrası  gerekmedikçe anne adayını rahatsız eden müdahaleler uygulanmamaktadır.

6-Anne adayları ve annelere gerekli olan tüm hizmetlerin sunumu hastanemizde optimum düzeydedir.

7-Gebelik ,doğum ve lohusalığa bağlı anne ve bebek için ihtiyaç halinde ve olumsuzluklarda en güvenli şekilde sevkiniz gerçekleştirilip ,takibini belirlenen kriterler doğrultusunda yapmaktayız.

8-Anne Dost Hastane olarak sunduğumuz hizmetler anne ve bebek odaklıdır.

9-Hastanemizde çalışan tüm sağlık disiplinleri sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için hizmet içi eğitim ve bakanlığın öngördüğü tüm eğitimlere katılmaktır.

10- Anne Dostu Hastane olarak sunduğumuz tüm hizmetleri istatiksel verileri bakanlıkça ve internet sistemimizde yayınlanmaktadır.

 

06 Temmuz 2022